data

Niszczenie elektronicznych nośników danych – utylizacja nośników danych

W czasach rozwoju technologicznego ogromna liczba informacji zostaje zapisana nie na papierze, ale na elektronicznych nośnikach. To wprawdzie idealne narzędzia do przechowywania danych, trudno je jednak skutecznie zniszczyć (samo wymazanie nie wystarczy). Dlatego nasza firma DESTROY & RECYCLING oferuje przedsiębiorstwom każdego typu kompleksowe rozwiązanie problemu okresowego niszczenia nośników danych.

Klienci naszej firmy

Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw ma problem z pozbyciem się nowoczesnych nośników danych, szczególnie mając na uwadze jak ważne jest zachowanie poufności danych. W tym wypadku potrzebne jest działanie zgodnie z konkretnymi procedurami bezpieczeństwa i posiadanie odpowiedniego zaplecza technicznego (sprzętu). My umożliwiamy każdej firmie (zarówno małej, jak i ogromnemu przedsiębiorstwu) profesjonalne i kompleksowe usługi w zakresie niszczenia nośników danych. Chętnie też odpowiemy na wszelkie wątpliwości lub doradzimy w kwestii wyboru rozwiązania w konkretnej sytuacji. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu!

Zakres usług

W zakres działań naszej firmy wchodzi niszczenie nośników danych każdego typu, w tym:

 • płyt CD/DVD, Blu-ray;
 • kart pamięci USB;
 • dysków twardych;
 • kart kredytowych;
 • taśm magnetofonowych i video (VHS);
 • dyskietek, mikro-chipów;
 • folii do prezentacji;
 • bezpiecznych kopert do przewozu pieniędzy;
 • kopii zapasowych taśm.

Gwarancja zachowania poufności danych

Zapewniamy bezpieczeństwo i poufność danych znajdujących się napowietrzanych nam nośnikach optyczno-magnetycznych. Działamy zgodnie z prawem, w pełni dbając o przestrzeganie ustawy o ochronie danych. Na każdym etapie pracy w naszej firmie (od przyjęcia nośników od klienta po ich całkowite zniszczenie) mamy na uwadze konieczność zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa wszystkich powierzonych nam informacji.

Tradycyjne i nowoczesne sposoby niszczenia nośników danych

Kasowanie danych w rzeczywistości nie stanowi żadnego zabezpieczenia przed celowym lub nawet przypadkowym dostępem osób postronnych. Ławo można je odzyskać i stąd konieczność fizycznego usunięcia ich nośników czyli zniszczenie nośników danych. Wchodzi tu w grę nie tylko kwestia ochrony danych przed konkurencją, ale także wymóg stosowania się do norm i przepisów prawa, które wymuszają na organizacjach przestrzegania zasad dotyczących zabezpieczenia informacji. W naszej firmie zawsze dostosowujemy procedury naszego działania do stopnia poufności powierzonych nam danych oraz konkretnych życzeń klienta w tej mierze.

Procedury niszczenia elektronicznych nośników danych

Pracujemy skrupulatnie według jasnych procedur, co pozwala nam zarówno na zachowanie bezpieczeństwa, jak i na szybką i sprawną realizację każdego zlecenia. Zasady niszczenia elektronicznych nośników danych są jasno unormowane, a my działamy według najnowszych, europejskich standardów, wciąż pracując nad usprawnieniem działań naszej firmy, a tym samym dostosowaniem do coraz nowocześniejszych wymogów rynku i potrzeb naszych klientów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszych usług!

Gwarantujemy bezpieczeństwo i poufność danych znajdujących się na nośnikach optyczno-magnetycznych.

Zapewniamy zgodność z ustawą o ochronie danych. Zapobiegamy by dane nie trafiły  w ręce złodziei i oszustów, którzy mogą użyć informacji zawartych na płytach CD czy kartach pamięci w celu przestępstw i kradzieży tożsamości.

Niszczenie elektronicznych nośników danych - utylizacja nośników danychFirma niszcząca nośniki danych – Destroy oferuje bezpieczne niszczenie nośników danych, w tym:

 • niszczenie kart pamięci
 • utylizacja płyt CD
 • niszczenie dyskietek
 • niszczenie kart kredytowych


Utylizacja płyt CD

Utylizacja płyt CD nie polega po prostu na wyrzuceniu płyt do konterera – należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, płyty CD są wykonane z plastiku, co oznacza, że ich rozkład na wysypiskach może zająć wieki. Dodatkowo toksyny zawarte w płytach CD mogą przenikać do ziemi i zanieczyszczać zasoby wody. Wreszcie, płyty CD są często wyrzucane wraz z pudełkami, co zwiększa ilość wytwarzanych odpadów.

Najlepszym sposobem pozbycia się płyt CD jest ich utylizacja, dzięki czemu wiemy że nie będą zanieczyszczać środowiska naturalnego. Niszczenie płyt cd najlepiej powierzyć sprawdzonemu podmiotowi. Firma niszcząca nośniki danych zadba o ich odpowiednie przetworzenie.

Bezpieczne niszczenie nośników danych


Niszczenie nośników danych w sposób nie budzący wątpliwości co do bezpieczeństwa danych ma znaczenie zwłaszcza przy zadaniach typu niszczenie dyskietek czy też niszczenie kart kredytowych – nie chcemy aby nośnik czy też zawarte na nim wrażliwe informacje mogły dostać się w niepowołane ręce – w dobie zagrożeń cybernetycznych warto postawić na współpracę z profesjonalistami z zakresu niszczenie danych i ich nośników.