Profesjonalna archiwizacja dokumentów we Wrocławiu

Porządkowanie akt, potocznie zwane archiwizacją, to proces, w którym dokumentacja zostaje odpowiednio sklasyfikowana i oznaczona. Wykorzystuje się przy tym uniwersalne, czytelne zasady. Dzięki nim takimi zbiorami dokumentów mogą sprawnie posługiwać się zarówno osoby z długim stażem pracy, jak i nowo zatrudnieni specjaliści.

Dlaczego odpowiednia archiwizacja dokumentów jest kluczowa dla funkcjonowania firmy?

Profesjonalnie przeprowadzona archiwizacja sprawia, że korzystanie z firmowego archiwum jest bardziej komfortowe, a znalezienie poszczególnych akt zabiera mniej czasu. Napływająca dokumentacja powinna być dołączana do archiwum zgodnie z określonym systemem. Bez wstępnie zaplanowanych zasad bardzo łatwo tutaj o chaos.

Nieuporządkowane archiwum może być źródłem wielu problemów. Nie tylko utrudnia korzystanie ze zbiorów. Nieporządek w dokumentacji może być też przeszkodą w respektowaniu obowiązujących przepisów. Jedną z istotnych zasad, o których musi pamiętać każdy przedsiębiorca, jest przestrzeganie terminów przechowywania dokumentów. Archiwizacja akt pozwoli Państwu utrzymać w ryzach swoje zbiory, kontrolować, które akta mają być przeznaczone do utylizacji, a które należy pozostawić np. na wypadek ewentualnej kontroli.

Archiwizacja dokumentów we Wrocławiu – jak wygląda realizacja usługi?

Każdą współpracę rozpoczynamy od konsultacji z klientem. Na tym etapie poznajemy usługobiorcę i planujemy nasze działania. Przekazane nam akta poddawane są skrupulatnemu procesowi archiwizacji. Oprócz segregacji, klasyfikacji i nadania właściwych oznaczeń, wskazujemy też obowiązkowy okres przechowywania akt. W rezultacie nasi klienci bez trudu przestrzegają wszystkich obowiązujących terminów.

Codzienną pracę firmy Destroy & Recycling wspierają zaawansowane technologie. Nowoczesne oprogramowanie w połączeniu z kompetencjami i precyzją naszej załogi, pozwalają nam sprawnie zająć się porządkowaniem Państwa zbiorów. Archiwizacją dokumentów zajmują się u nas profesjonalni archiwiści, którzy zdobyli odpowiednie doświadczenie w pracy przy wielu projektach dla różnych klientów. Doskonale znają zasady archiwizowania akt oraz świetnie posługują się w nowoczesnymi technologiami  wykorzystywanymi do sprawnej realizacji procesu archiwizacji.

Dopasowujemy się do sposobu działania naszych klientów. Zależy nam na tym, żeby mogli Państwo liczyć na usługę odpowiadającą indywidualnym potrzebom. To właśnie dlatego nasza oferta obejmuje nie tylko usługi z zakresu archiwizacji dokumentów papierowych. Zajmując się również aktami w formie cyfrowej, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych przedsiębiorców. Pozostajemy elastyczni, ale jednocześnie w naszej pracy kierujemy się kilkoma, niezmiennymi zasadami. Przestrzegamy najwyższych standardów bezpieczeństwa i sprawdzonych procedur, opracowanych przez profesjonalnych archiwistów. Gwarantujemy dyskrecję i staramy się wykonać zadanie tak sprawnie, jak tylko to możliwe.

Archiwizacja to nie wszystko – przechowywanie dokumentów we Wrocławiu

Oprócz archiwizacji, oferujemy również m.in. usługę przechowywania dokumentacji. Przechowywanie dokumentów z firmą Destroy & Recycling to gwarancja bezpieczeństwa ponieważ chronimy je na wiele sposobów. Dysponujemy odpowiednio dostosowanymi obiektami do prowadzenia archiwum, które są wyposażone w skuteczne zabezpieczenia fizyczne takie jak: ochrona 24/7, monitoring wizyjny, kontrola dostępu oraz rozbudowany system zabezpieczeń Ppoż. W naszym archiwum dbamy o odpowiednią atmosferę, w której przechowywane są dokumenty, gdyż stale kontrolujemy temperaturę i wilgotność powietrza. Taka współpraca opłaca się naszym klientom i klientkom nie tylko z uwagi na zwiększoną ochronę informacji. Istotną kwestią jest również oszczędność miejsca. Zwolnienie przestrzeni w wielu przypadkach pozwala zwiększyć funkcjonalność biura i ograniczyć koszty obsługi archiwum.

Gorąco zachęcamy do dokładniejszego poznania naszej oferty. Destroy & Recycling proponuje kompleksowe wsparcie i rzetelną opiekę nad Państwa dokumentacją, również w zakresie utylizacji i skanowania akt. Cieszymy się, że zaufało nam już tak wiele firm. Zapraszamy do dołączenia do tego grona i do przekazania archiwizacji doświadczonym ekspertom.