25

Najczęściej zadawane pytania

Czy ustawa o ochronie danych osobowych obowiązuje w  mojej firmie?

Ustawa o ochronie danych ma zastosowanie we wszystkich firmach, które prowadzą komputerową lub papierową dokumentację klientów i pracowników.

Oprócz papieru mamy też inne rodzaje materiałów  poufnych, takich jak dyski komputerowe, płyty CD, kasety wideo i tak dalej. Można je także oddać do niszczenia?

Używamy dużych, ciężkich przemysłowych niszczarek, które niszczą wszystko, od papieru i nośników magnetycznych po nie objęte specyfikacją produkty.

Produkujemy materiały poufne w różnych częściach miasta. Jak można sobie z tym poradzić?

Nasi konwojenci przyjadą do Państwa w każdej lokalizacji, transport wliczony jest w cenę usługi. Nasz umundurowany personel jest wykorzystywany do pracy w różnych pomieszczeniach i miejscach.

W jaki sposób firma DESTROY & RECYCLING pozbywa się rozdrobnionych materiałów?

Jesteśmy zobowiązani do recyklingu materiału rozdrobnionego. Papier w belach odsyłany jest do ponownego przetworzenia, pozostałe tworzywa sztuczne są wysyłane do zakładu energetycznego jako paliwo. Stosujemy politykę „Stop dla składowania odpadów”.

Dlaczego nie możemy/ nie warto skorzystać z niszczarki biurowej?

Większość niszczarek biurowych jest bardzo powolna, wymagają dużych kosztów utrzymania. W dodatku nie mają Państwo pisemnego dowodu, że materiał został bezpiecznie zniszczony. Takie potwierdzenie często jest wymagane przez Państwa klientów lub innych dostawców.

Czy firma zapewnia usługę niszczenia na miejscu?

Tak, mamy przyjemność zaoferować Klientom niszczenie materiałów poufnych  na ich terenie.

Skąd mamy mieć pewność, że nasze poufne informacje  nie trafiły w niepowołane ręce?

Wszyscy pracownicy postępują zgodnie z polityką bezpieczeństwa naszej firmy, której kopie dostępne są na życzenie Klienta. Zainstalowaliśmy satelitarny system śledzenia naszych pojazdów. Wszystkie materiały są wyładowywane wewnątrz bezpiecznego magazynu, chronionego przez alarmy oraz monitoring i  z ograniczonym systemem dostępu osób trzecich. Posiadamy także wysokie ubezpieczenie od prowadzonej przez nas działalności.

Czy proces wymaga dużo papierkowej roboty i administracji?

Po zleceniu naszych usług jest bardzo mało formalności. Później trzeba już tylko podpisać Protokół Odbioru dokumentów. A po wykonaniu usługi dostają Państwo Certyfikat Zniszczenia. Płatność za nasze usługi można dokonać przelewem – dowolny termin płatności.

Umożliwiamy także podpisanie odpowiedniej  umowy współpracy w zakresie niszczenia i utylizacji dokumentów.

Dlaczego trzeba niszczyć i utylizować dokumenty?

Dokumenty bez względu na ich rodzaj są nieocenionym źródłem wiedzy o firmie. Zestawienia, faktury, rachunki, przelewy, wyciągi bankowe, dane personalne pracowników, dokumenty przewozowe, plany, kosztorysy, realizowane projekty, numery konto oraz kart kredytowych  – te wszystkie informacje mogą się znaleźć w rękach niepowołanych osób.  To nie tylko najcenniejsze informacje firm czy osób, które mogą zagrozić utarcie zdobytej pozycji na rynku. Nieprzemyślane pozbycie się tajnych informacji może zagrozić konsekwencjami ze strony prawa karnego.

Warto zadbać, aby przedsiębiorstwo było w pełni bezpieczne. Bez względu, czy prowadzisz placówkę banku, sklep spożywczy, hurtownię, firmę usługową, czy małą działalność – Państwa dokumenty zawsze muszą być zabezpieczone. Utrata dokumentów może wywołać nieprzewidziane szkody, których strat nikt nie jest w stanie oszacować.

Dlaczego zlecenie niszczenia dokumentacji profesjonalnej firmie jest bardziej opłacalne niż niszczenie jej we własnym zakresie? Jakie są różnice?

Zapewne większości wydaje się, że niszczenie dokumentacji to prosta, szybka i zupełnie niekłopotliwa czynność. W teorii wystarczyłaby odpowiednia niszczarka. W praktyce jest nieco inaczej.  Weźmy pod uwagę określone wymagania uchwalone prawnie i  stawiane firmom niszczącym dokumenty:

– w zależności od charakteru niszczonych dokumentów, niszczarka musi być zgodna z ustaloną klasą tajności, spełniającą normy DIN. (ścinki muszą spełniać określone wymiary i powierzchnie odpowiadające rodzajowi niszczonych dokumentów),

– pomieszczenia, w których jest dokonywane niszczenie dokumentacji niearchiwalnej, musi być dobrze zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych oraz nadzorowane odpowiednim elektronicznym systemem monitorująco-rejestrującym,

– dostęp do  niszczarek, w których  odbywa się niszczenie musi być określony dla odpowiednio przeszkolonych osób,

– pomieszczenia muszą być bardzo dobrze wentylowane, gdyż podczas procesu niszczenia papieru powstają bardzo duże ilości drobnego pyłu,

– firma musi mieć opracowane stosowne procedury postępowania podczas niszczenia dokumentacji, także w sytuacjach kryzysowych,

– firma musi zatroszczyć się o odpowiednie zagospodarowanie ścinków powstałych w procesie niszczenia (transport i zbyt makulatury do papierni).
Biorąc pod uwagę powyższe wymagania, korzystniej jest zlecić niszczenie dokumentów wyspecjalizowanej firmie, która sama zadba o odbiór dokumentacji od Państwa, bezpieczny transport do miejsca zniszczenia, przeprowadzi zniszczenie według odpowiednich procedur i klas tajności oraz przetransportuje powstałe ścinki do papierni.

Co się dzieje z powstałymi papierowymi ścinkami po zniszczeniu dokumentów?

Ścinki powstałe w procesie niszczenia dokumentów zostają sprasowane, a następnie belowane. W kolejnym etapie wywożone są do papierni, gdzie zostaną wykorzystywane do produkcji papieru. W ten sposób papier może być powtórnie przetwarzany do 3 razy. Dzięki temu nie tylko tajne informacje zostają zniszczone, ale i środowisko wiele zyska na tym procederze. Mamy więc obopólną korzyść.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy DESTROY & RECYCLING?

Na rynku działamy od kilku lat, dzięki czemu zdobyliśmy niezbędne doświadczenie oraz nieocenioną wiedzę zawodową. Nasza firma jest wyposażona w profesjonalny sprzęt: maszyny do niszczenia dokumentów, zabezpieczone samochody przewozowe, monitoring, stały nadzór nad transportem oraz obiegiem dokumentów. W naszym zespole pracowników znajdują się wykwalifikowane osoby, które przeszyły szereg szkoleń oraz uzyskały wszelkie wymagane certyfikaty stosowne w tym zawodzie.